سفارش تبلیغ
صبا ویژن

افزودن رنگ صورتی در دکوراسیون با ایده های جسورانه

نظر

رنگ صورتی در دکوراسیون نشاط آور و آرامش بخش است. کلیشه‌های قدیمی را دور بریزید و به این رنگ جذاب فرصتی دوباره بدهید.

رنگ صورتی در دکوراسیون

 

ستاره | سرویس دکوراسیون - برای بسیاری از افراد رنگ صورتی، یادآور شکلات یا لباس‌های دخترانه است. اما در سال‌های اخیر، طراحان داخلی این کلیشه را کنار زده اند و با وارد کردن پالت رنگی صورتی به فضای داخلی، تصاویر بدیعی خلق کرده اند.
چه از صورتی به عنوان رنگ اصلی استفاده کنید و چه به عنوان عنصر مکمل آن را به کار ببرید، نشاط و شادابی خاصی به فضا اضافه می‌شود. پالت‌های رنگی جذاب صورتی انتخاب‌های متنوعی در اختیارتان قرار می‌دهند که هیچ کدامشان کسالت آور نیستند. پس کلیشه‌ها را دور بریزید و به صورتی فکر کنید!


در این مطلب آمده است:


روانشناسی رنگ صورتی

برای ایجاد فضای با طراوت و زیبا در خانه می‌توانید از رنگ صورتی استفاده کنید. در بیشتر فرهنگ‌ها، رنگ صورتی به عنوان یک رنگ دخترانه دیده می‌شود، اما استفاده از این رنگ در طراحی داخلی تاثیرات روانی مهمی مانند آرام بخشی و آسودگی را به دنبال دارد. به همین دلیل گزینه ایده آلی برای اتاق خواب است.
صورتی در روانشناسی رنگ ها سمبل پرورش ، عشق و زنانگی است. .برخی سایه‌های رنگ صورتی علاوه بر شادابی، حس شیرینی را نیز منتقل می‌کنند. به همین دلیل در دکوراسیون کافه قنادی‌ها نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 

 

طیف رنگ صورتی

صورتی نیز مانند دیگر رنگ‌ها، طیفی از سایه‌های گوناگون را به خود اختصاص داده است. سایه‌هایی شامل رنگ هلویی، صدفی، رز و بسیاری از رنگ‌های دیگر که در شکل زیر نمایش داده شده است.
 

رنگ صورتی در دکوراسیون

 

 

استفاده از رنگ صورتی در فضای داخلی

اگر چه در دهه های گذشته صورتی به عنوان رنگی مناسب اتاق خواب کودکان معرفی می شد، اما امروزه این رنگ جایگاه خود را در طراحی داخلی پیدا کرده است. نمونه‌هایی که در ادامه می‌آید گواهی بر این ادعاست:

 

اتاق خواب مینیمال با رنگ های خنثی و المان های صورتی رنگ

رنگ صورتی در دکوراسیون

آشپزخانه ای با کابینت های طوسی و صورتی 

رنگ صورتی در دکوراسیون

 

پالت رنگی صورتی در دکوراسیون

استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون، انتخاب جسورانه‌ای است، که شاید همه افراد آن را نپسندند. اما برای دوستداران صورتی، پالت‌های رنگی جذابی با الهام از رنگ صورتی وجود دارد که نشاط بیشتری به فضای زندگی وارد می‌کند.  

 

رنگ صورتی در دکوراسیون


 


 

پالت رنگی صورتی - قهوه ای - نارنجی


رنگ صورتی در دکوراسیون

پالت رنگی صورتی - سبز کله غازی

 

رنگ های مکمل صورتی در دکوراسیون

بسیاری از کسانی که تمایل به استفاده از صورتی در دکوراسیون دارند، محتاطانه آن را به کار می‌برند، زیرا نمی‌دانند رنگ‌های مکمل صورتی کدامند. برای حل این مشکل شش رنگ مکمل صورتی را در ادامه معرفی می‌کنیم: 

1. صورتی + مشکی

صورتی و مشکی رنگ‌های مکمل یکدیگر هستند. مشکی رنگی تأثیرگذار و چشمگیر است و در کنار صورتی شکوه و عمق ایجاد می‌کند. ترکیب صورتی و مشکی احساس تعادل، انرژی و شادی به فضا می‌دهد.
اگر می‌خواهید به اتاقی با رنگ‌های خنثی، کمی هیجان اضافه کنید، افزودن عناصر صورتی و مشکی شما را به هدفتان می‌رساند.
 

2. صورتی + سبز

ترکیب رنگ صورتی و سبز در سال‌های اخیر بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. در حالی که در گذشته اغلب به عنوان ترکیبی کودکانه از آن یاد می‌شد. این ترکیب رنگی در طبیعت به وفور دیده می‌شود و سمبل همنشینی گل و برگ است. روش‌های بسیاری برای به کار بردن این پالت رنگی در طراحی داخلی وجود دارد.
 

?????

رنگ صورتی در دکوراسیون

 

3. صورتی + طوسی/خاکستری

ترکیب صورتی با رنگ‌های خنثی مانند طوسی و خاکستری فضا را خوشایند و راحت جلوه می‌دهد. خاکستری رنگی است که تأثیر زیادی بر فضای داخلی نمی‌گذارد، به همین دلیل طراحان داخلی اغلب آن را برای مبلمان انتخاب می‌کنند.  اگر فضایی با دیوار‌های سفید دارید، چند کوسن صورتی روی مبلمان خاکستری باعث جذابیت فضای اتاق می‌شود.
 
رنگ صورتی در دکوراسیون
 

4. صورتی + قرمز

صورتی و قرمز رنگ‌هایی گرم، روشن و پرانرژی هستند که هنگام استفاده بصورت یک پکیج همدیگر را تکمیل می‌کنند. اگرچه این ترکیب رنگی جسورانه مناسب همه نیست، اما در صورت اجرای صحیح، فضایی پرانرژی را ایجاد می‌کند.
رنگ صورتی در دکوراسیون

5. صورتی + آبی

هر سایه‌ای از صورتی و آبی را می‌توان برای فضای ایجاد فضایی پر انرژی باهم ترکیب کرد. رنگ‌های روشن‌تر صورتی و آبی تاثیر انرژی بخشی دارند و رنگ‌های تیره‌تر آن احساس راحتی و طراوت را به فضا می‌دهند.
در فضایی با رنگ‌های خنثی، می‌توانید صورتی و آبی را برای ملحفه، بالش، کوسن یا تزیینات هنری استفاده کنید.
 
برای خواند کامل مطلب اینجا کلیک کنید.