سفارش تبلیغ
صبا ویژن

زهرا امیرابراهیمی بعد از 12 سال سکوتش را شکست

نظر

سال 1385 فیلم یکی از بازیگران سریال پر بیننده‌ی نرگس به صورت سی‌دی و دی‌وی‌دی در میان مردم دست به دست می‌شد.

زهرا امیرابراهیمی که آن زمان تازه در حوزه بازیگری مشهور شده بود، یک‌باره کوه آرزوهایش فرو ریخت و نامش به بدنامی سرزبان‌ها افتاد.

فیلم اروتیکی از او روی اینترنت و سی‌دی‌های خانگی وجود داشت که امیرابراهیمی انتساب آن به خودش را انکار می‌کرد و آن را یک تهمت ناروا و برچسب غیرانسانی می‌نامید.

اما در نهایت، این بازیگر جنجالی مجبور به ترک ایران شد و تا امروز در مورد عامل پخش این فیلم سکوت اختیار کرده بود.

اما پس از دوازده‌سال، امروز در مصاحبه‌ای در یک شبکه فارسی‌زبان سکوتش را شکست. او گفت شخصی به نام مجید بهرامی فیلم وی را منتشر کرده است.

 

مجید بهرامی نامی آشنا برای دوستداران تئاتر است. او که در نمایش‌های سیاها، خانه‌ای در گذشته? ما، عشق آباد و عجایب المخلوقات ایفای نقش کرده، متولد سال 1356 بود. بهرامی در فیلم‌هایی چون بدرود بغداد، گیلانه، و دانه‌های ریز برف نیز ایفای نقش کرده بود. اما بیماری سرطان به او مهلت نداد و روز شنبه 24 آبان‌ماه 1393 درگذشت.

 

زهرا امیرابراهیمی در مصاحبه اخیرش گفته:

 

پلیس ایران در ابتدا مرا به جرم تولید و توزیع چنین فیلمی بازداشت کرد، و دستگاه قضا نیز همزمان شروع به تدوین قانونی برای چنین جرمی کرد. من اول به دوستم که ناگهان غیبش زد (پسری که در فیلم بود) مشکوک بودم، اما یک سال بعد مشخص شد فردی به نام مجید بهرامی فیلم را پخش کرده است.

به گفته خانم امیرابراهیمی، مجید بهرامی به 6 سال حبس محکوم شد. اما بعدها در اظهار نامه‌اش به دادگاه خود را یک بیمار روانی خواند و پس از چند ماه از زندان آزاد شد.

مجید بهرامی قبل از مرگ به یک سوپراستار تئاتر تبدیل شده بود.

امیرابراهیمی همینطور خاطر نشان کرد مجید بهرامی هرگز بابت اقداماتش ابراز ندامت و عذرخواهی نکرده است.

 

زهرا امیرابراهیمی در حال حاضر ساکن شهر پاریس است.

زهرا امیرابراهیمی متولد 1360، بازیگر و عکاس ایرانی است. امیرابراهیمی در رشته بازیگری تئاتر فارغ‌التحصیل شد. کار سینما را با ساخت فیلمی کوتاه با عنوان خت در سال 1378 آغاز کرد.

امیرابراهیمی در عکاسی نیز فعالیت داشت. وی از سال 1384 عکاسی را به صورت حرفه‌ای ادامه داد و تاکنون دو نمایشگاه با عنوان دید اول و دید دوم برگزار کرده‌است.

این هنرمند با ایفای نقش در مجموعه تلویزیونی کمکم کن (رمضان 1383)، غریبانه (1383) و نرگس (تابستان 1385) به شهرت رسید.

از جمله آثار زهرا امیرابراهیمی در حوزه فیلم می توان به مواردی مثل تابوی تهران، مهریه و دموکراسی، شیرین، نرگس، سفر به هیدالو، غریبانه، کمکم کن و انتظار اشاره کرد.

 

منبع: روزیاتو